Divadlo NoD spouští ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem (NPI ČR) projekt NOD ACADEMY, který má obohatit distanční výuku a pomoci pedagogům v jejich nelehké situaci. Kultura a školství si tak vzájemně podávají pomocnou ruku v době, která je pro obě tyto sféry velmi těžká.
„Ohromné množství pedagogů aktuálně řeší problémy se zajištěním kvalitní distanční výuky, na kterou byli nuceni náhle a nečekaně přejít. Divadlo NoD bylo stejně jako všechna divadla v ČR nuceno přerušit svůj provoz a běžnou činnost,“ říká Natálie Preslová, dramaturgyně celého projektu NOD ACADEMY a dodává: „Chceme proto spojit síly a z jeviště zavřeného divadla streamovat profesionálně zpracovanou distanční výuku, připravenou nejlepšími profesionály z jednotlivých oborů, která bude následně volně přístupná všem školám v České republice.“
Projekt vzniká ve spolupráci Národního pedagogického institutu ČR, který se na projektu podílí odborně, finančním přispěním i svou záštitou, a Divadla NoD, které poskytuje svoje prostory, technického vybavení a služby svého týmu (profesionálních techniků, režisérů, herců, dramaturgů a produkčních). Kamerovou techniku ze svých studií pro profesionální online výuku zapůjčilo pražské Gymnázium Evolution.
Cílem projektu je výroba profesionálně zpracovaných video-materiálů pro distanční výuku druhého stupně základních škol a středních škol.
Rozvrh NOD ACADEMY (vždy od 17:00):
Pondělí 26. 10. - MAREK VALÁŠEK (Matematika)
Úterý 27. 10. - MARTA LJUBKOVÁ (Český jazyk - literatura)
Středa 28. 10. - MICHAL STEHLÍK (Dějepis)
Čtvrtek 29. 10. - JIŘÍ PRESL (Občanská výchova)
Pátek 30. 10. - RENÉ NEKUDA (Český jazyk - sloh)
Následně bude záznam upraven v postprodukci a doplněn o doprovodné materiály pro studenty a pedagogy k další samostatné práci s tématem. Tyto materiály vypracují odborníci na vzdělávání z NPI ČR, který pak bude celé balíčky materiálů zdarma distribuovat všem školám v České republice pro využití v rámci distanční výuky.
Celý text naleznete zde
Další informace naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat