„Milí rodiče, v pátek 26. června bych ráda předala dětem vysvědčení. Nedokážu si představit, že bych děti ani Vás vůbec neviděla. Je nutné předložit čestné prohlášení o bezinfekčnosti, děti rozdělit do dvou skupin a každá přijde do školy v jinou dobu. Anebo se potkáte v parku a já půjdu náhodou kolem s taškou plnou vysvědčení,“ napsala e-mailem rodičům učitelka 1. stupně jedné školy. Tématu se věnuje deník Právo.
Ministerstvo školství připouští, že centrální pokyny nemohou pokrýt všechny možné situace ve více než 5500 základních, středních a vyšších odborných škol. „Očekáváme, že o průběhu ukončení tohoto školního roku a předávání vysvědčení proběhnou ještě jednání, a to dle aktuálního vývoje epidemiologické situace,“ sdělila Právu mluvčí ministerstva Aneta Lednová.
Celý text naleznete v Právu
4 komentářů:
To je tedy "problém" !!!
Na osmou si přijde pro vysvědčení polovina třídy a na devátou druhá.
Nebo se známky pošlou elektronicky a dokument dostanou děti v září.
Opět zveličené a zneužité emoce. Zkusme je už konečně začít ovládat.
Nebo jsme jen zvířátka?
Navrhuji zvážit možnost "hybridního distančního předávání vysvědčení":
Škola pošle vysvědčení se slovním hodnocením doporučeně nebo do vlastních rukou. V den vysvědčení nebo podle dohody i jindy může pak škola udělat třeba piknik, diskotéku apod. (teď je povoleno 500 účastníků shromáždění, do konce měsíce to bude možná 1000) Na tom pro učitele i žáky dobrovolném pikniku apod. mohou jeho účastníci vše další"uvolněně probrat". Být hoteliér nebo třeba provozovatel kempu, možná bych něco podobného místním školám a jejich zřizovatelům nabídl.:)
... Na tom pro učitele, žáky a rodiče dobrovolném pikniku apod. mohou jeho účastníci vše další"uvolněně probrat"...
Možná by insktrukce k tomu pikniku mohly být i součástí nějakého ministerského manuálu. Například doporučení, že ředitel školy zajistí po svolení příslušného zřizovatele projednání organizace pikniku součástí pedagogické rady, by možná nebylo úplně od věci. :)))
Okomentovat