Do 8. základní školy ve Vodárenské ulici v Kladně se chystá přijít jen malý zlomek dětí z prvního stupně. „Podle přihlášek to bude 10 procent dětí. Zatím chce většina rodičů nechat děti doma,“ potvrdil Právu ředitel školy Jaroslav Feřtek. „To, že se přihlásilo tak málo dětí, je pro vedení školy záchrana. „Pokud by bylo dětí výrazně víc, neměl bych na zajištění výuky dost personálu. Máme velkou skupinu učitelů a dalšího personálu s rizikovými faktory, například žijí s někým, kdo je rizikový,“ dodal ředitel v reportáži deníku Právo.
Obdobně je na tom například Základní škola Jindřicha Matiegky v Mělníku. Tam sice ještě včera neměli přesné počty dětí, které nastoupí, ale lámou si tu hlavu s personálním zajištěním. „Podíl rizikových lidí je vysoký, až mi z toho naskočila husí kůže. Je to kolem poloviny lidí. Kdyby všichni požádali, že nechtějí přijít do kontaktu s dětmi, tak výuku nezajistím,“ uvedl ředitel mělnické školy Vladimír Škuta.
Celý text naleznete v Právu
3 komentářů:
Nám se přihlásilo jen asi 40 % dětí z 1. stupně, a přesto budeme potřebovat alespoň polovinu učitelů z 2. stupně, abychom zajistili i ten nařízený odpolední program. A to pěkně prosím pro kontinuitu odpoledních skupin použijeme ministrem doporučené pravidlo "zdravého rozumu" (pst!), jinak bychom to nepokryli vůbec. O markýrování nějaké distanční výuky ani nemluvě.
Ohledně návratu žáků 2. stupně jsme naprosto klidní, protože o realizaci nemožného se nemá smysl ani pokoušet, natož z toho mít nějaké nervy.
Vždyť do školy si jdou žáci druhého stupně přece pokecat. Učit se nemají, známkovat se nemá a distanční výuka funguje i nadále. Učitelé si tedy budou celý měsíc povídat a povídat. jen aby jim to vydrželo!
...ano, má to být "sociální kontakt formou třídnických hodin v profilových předmětech". Víc absurdity a totálního nepochopení pojmů se snad do této ministerské formulace vměstnat nedá.
Okomentovat