Přestože řada ředitelů škol se s karanténou a vzděláváním na dálku poprala bravurně, spousta jich nedokázala učitelům s nenadálou situací pomoci... Na manažerská pochybení narazila Česká školní inspekce, když během krize telefonicky zjišťovala ve 4861 škol, jak se ředitelé se vzděláváním na dálku vypořádali. „Během průzkumu se ukázalo, že někteří ředitelé vůbec nevědí, co jejich učitelé dělají,“ popsal Právu zdroj obeznámený s průběhem šetření.
Ivan Langr (liberec.cz) |
Podobně mluví i Ivan Langr (SLK), radní pro školství v Liberci, kde v posledních letech plošně provedli výběrová řízení na ředitele 22 základních škol. „Kde ředitel obhajoval funkci, tam se nikdo jiný nehlásil. Ve dvou případech bylo kandidátů víc,“ říká Langr.
Ale hlavní problém je podle něj jinde. „Obrovská administrativní zátěž, kterou nevyváží ani poměrně slušné peníze, které berou. Má rozpočtovou, majetkovou a personální odpovědnost, navíc v době, kdy se emancipují rodiče, což je pozitivní. Jen papírování zabírá 50 procent jeho práce. K tomu se tam střídají různé dozorové orgány, kontrol je spousta,“ vysvětluje Langr.
Celý text naleznete v deníku Právo
3 komentářů:
ZATO TĚCH "VŠEHOSCHOPNÝCH" JE VŠUDE PŘEHRŠEL!!!! BOHUŽEL V PŘEVÁŽNÉ VĚTŠINĚ.
TÍMTO SE ZÁROVEŇ OMLOUVÁM SKUTEČNĚ VŠEM SCHOPNÝM (LIDSKY, MORÁLNĚ I PROFESNĚ) ŘEDITELŮM :-)
po roce 2000,když se doba zklidnila,nebylo již co rozkrádat,mnozí si zapodnikali a zjistili,že státní kasa je nejlepší,a když nevyšel sen o milionáři,dali přednost klidnému místu do penze=ředitelování a tak kromě ředitelů -učitelů máme spousty ředitelů -nejrůznějších inženýrů,během krátké doby si vyčistili školu od možných konkurentů,takže máme dnes školy, kde kromě ředitele (zástupce) není muže co může a nebo muže vůbec,takříkajíc lady teamy,většina těchto ředitelů to má za pár,tak už to těch 5-6 let doklepou
Okomentovat