„Ministerstvo školství o tom vůbec nepřemýšlelo. My během dne dodržujeme všechna nařízení okolo školních skupin a odpoledne se děti mohou promíchat na kroužcích a navíc tam mohou i děti, které normálně do školy nechodí,“ říká v reportáži Seznam Zprávy ředitelka ZŠ Rohovládova Bělá Jana Folprechtová.
Pro zájmové kroužky platí velmi podobná pravidla jako pro školní třídy. Rovněž musí udržet homogenní skupiny po celou dobu trvání omezujících opatření a k tomu dodržovat striktní hygienická pravidla. Obě nařízení tak fungují samostatně, dohromady ale nedávají smysl. Děti sice zůstávají v homogenních skupinách, ale jsou členy hned několika. A jejich složení je různé.
„I my vytváříme jakousi homogenní skupinu, která by se po dobu konání kroužku neměla měnit. To, že na něj chodí Anička z 1. B, Franta z 2. C a Karel ze ZŠ Horní Dolní, nikdo neřeší. Nám se tak v kroužku sejdou děti z různých tříd a kolikrát i různých škol,“ vysvětluje paradox nekoncepčních předpisů ředitel neziskové organizace Kroužky Marek Vraný...
Samy školy přitom zájmové kroužky stejně jako školní družinu organizovat nemohou. Nelze totiž v souladu s manuálem MŠMT zajistit, aby se v nich nepotkávaly děti z různých školních skupin.
Celý naleznete zde
2 komentářů:
Vůbec nechápu, proč se tomu divíte. Žiju tím, že nesmím o ničem přemýšlet, konám jen příkazy a když napíšu rodičům svůj názor, jsem za to plísněna. Už si zvykám...
Zpráva je naprosto jasná. Škola je škola, školní kroužky tudíž nemůžou fungovat a co se děje v mimoškolních kroužcích(platí stále stejná pravidla), ale děti se prolínají, je jiná záležitost. Každý večer mně za barákem hulí spousta dětí (prolínají se z různých školských zařízení), taky to neřeším, nejsou na to pravidla. A zjišťovat komu je 16, 17 a komu je 18+? Zas tak "pozorný občan" nejsem, tyto děti snad mají své rodiče. Tím chci jen říci, že tato zpráva nic neřeší, jen tak lehce podpíchne, že něco není dokonalé.
Okomentovat