Česká školní inspekce v uplynulých týdnech realizovala mimořádné šetření zaměřené na to, jakým způsobem školy vzdělávají na dálku. Na základě výsledků tohoto šetření se MŠMT rozhodlo spojit s platformou Ucimeonline.cz a pomoci školám, které byly na základě průzkumu vytipovány jako potřebné, a kterých je zhruba tisíc. Jde jak o nedostatky v technickém vybavení, tak využívání komunikačních platforem, ale v neposlední řadě také o podporu pedagogů ve smyslu vedení online výuky. Podpora bude školám poskytnuta zdarma.
Půjde také o školení jak směrem ke školám, ale i žákům a jejich rodinám. „Do dnešního dne o technické zprovoznění online výuky požádalo už 187 škol. Učitelům následně dáváme podporu prostřednictvím webinářů Učíme nanečisto, ve kterých expertní dobrovolníci z řad pedagogů pomáhají svým kolegům se samotnou online výukou. Pro podporu potřebných rodin pak máme ve sbírce k dispozici přes 1000 počítačů, které postupně díky našim partnerům rozvážíme. Rodinám chceme být ale po ruce i po předání počítače, abychom jim pomohli zapojit jej do běžného života i pro výuku jejich dětí,“ popisuje koordinátorka projektu Eva Pavlíková z Česko.Digital. Veškeré tyto služby budou školám nabídnuty a poskytovány zdarma.
Platforma Ucimeonline.cz je komunitní aktivitou neziskové organizace Česko.Digital a více než třinácti spolupracujících organizací. V projektu je zapojeno přes čtyři stovky expertních dobrovolníků, kteří již dnes aktivně pomáhají školám online vzdělání zprovoznit.
Zdroj: Tisková zpráva MŠMT
2 komentářů:
Nepřipomíná to pamětníkům akci SIPVZ a rozdělování škol na zelené a červené? A jsme zase u téhož principu, školy, kteří se snaží, aby technické vybavení měly, účastnily se řady projektů, které stály jejich učitele hromadu sil, budou po zásluze potrestány.
Víc něž přípomíná. Zažili jsme na vlastní kůži.
Okomentovat