Dlouhé hodiny vysedávání u počítače a sem tam nějaká krátká procházka. Právě tak teď mnoho mladých lidí, kteří ještě studují nebo už pracují v režimu home office, tráví poslední týdny. Může se zdát, že generacím internetových domorodců karanténa vyhovuje. Podle odborníků ovšem mnozí z nich musí svůj dřívější životní styl výrazně měnit, což se často nepříznivě podepisuje na jejich psychice. Reportáž přináší on-line deník Aktuálně.
"Psychika mladých lidí může být na podobnou krizi, jakou teď prožíváme, náchylnější, protože mladým lidem chybějí zkušenosti, které mají ti starší, a se vším se setkávají poprvé. Starší lidé už si mnohými traumaty a krizemi sami prošli a mají díky tomu vytvořené mechanismy zvládání. Když se řekne senior, tak se nám leckdy vybaví někdo s holí a počínající demencí, což je ale jen stereotypní představa. Většina seniorů, k nimž se řadí všichni obyvatelé starší 65 let, se od tohoto obrazu výrazně liší," tvrdí Špok.
Celý text naleznete zde
3 komentářů:
Mladí lidé nezažili...no tak to zažívají teď!!
Kde máte napsáno, že je život řízený podle nějakého návodu - regule. V životě je možné všechno, vy mladí :-)
Nicméně očekávám, že se ozve nějaký sluníčkář, který bude volat "ale my máme právo žít život klidný, který skýtá je samé úžasné zážitky a kde se můžeme hledat až do padesáti a snít a mít plné a adrenalinové zážitky...a...a...
A což teprve až dojdou všechny předtočené televizní seriály a soutěže...
"A což teprve až dojdou všechny předtočené televizní seriály a soutěže..."
Ráno vstanou a zjistí realitu - deprese, uklidit si v pokoji - deprese, donést babičce a dědečkovi nákup ke dveřím - deprese, setkání s rodiči - deprese, zákaz pobytu v pohostinských zařízeních - deprese, zavřené hypermarkety - deprese,... Chudáci mladí lidé. A nyní do toho ten koronavir, umírající lidé,... To je fakt na antidepresiva.
Okomentovat