V době koronavirové pandemie se rapidně zvyšuje počet dětí, které se obracejí na Linku bezpečí. Od začátku letošního března do pondělí ji prostřednictvím chatu nebo mailu kontaktovalo 428 dětí, minulý rok za stejné období to přitom bylo téměř o sto dětí méně. Podle dětské psycholožky Jany Divoké situaci nejhůře vnímají děti ze sociálně slabších rodin. „Škola pro ně byla takovým úkrytem před rodiči, kteří jsou třeba drogově závislí a teď s nimi musí být doma, což je pro ně velice náročné,“ říká psycholožka v reportáži iDNES.
Regina Jandová (linkabezpeci.cz) |
Podle Jany Divoké se současná situace dá přirovnat k válce nebo okupaci. „Nikdo neví, co dělat. I pro psychology je to nové. Do budoucna se u dětí mohou objevit i úzkosti, které se projeví třeba až za několik měsíců,“ upozorňuje.
Zoufalé děti hledají pomoc na Lince bezpečí. „Obecně tak lze říci, že děti více využívají online kanály. Je to i z toho důvodu, že jsou stále doma s dalšími lidmi a nemají vždy prostor a klid pro telefonát. Psát maily a chatovat ale mohou, protože není slyšet, co sdělují,“ říká mluvčí Linky bezpečí Regina Jandová.
Celý text naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat