„Přesto se dá oficiální podpora rovnosti žen srovnat zhruba s podporou boje proti změnám klimatu. Obojí zastánci „machistického“ vidění světa často zlehčují, případně popírají a ignorují. Oblíbeným argumentem je, že se „to přece změní samo“. Ukázková v tomto směru byla diskuse v Poslanecké sněmovně o Istanbulské úmluvě, která si klade za cíl potírat násilí na ženách a obecně chránit oběti násilí. Donedávna sociální demokrat Jaroslav Foldyna říkal, že jde o neomarxistický paskvil, který diskriminuje muže. Poslankyně Karla Maříková (SPD) se zase obávala o velikonoční pomlázkovou tradici. Proti Istanbulské úmluvě ovšem vystupují i představitelé „středního proudu“. Patrik Nacher (ANO) si třeba myslí, že úmluva může rozeštvávat ženy a muže,“ píše Julie Hrstková v Hospodářských novinách.
Julie Hrstková (repro ČT) |
Nikdo nežádá, aby svět fungoval pod nadvládou žen jako ve filmu Sexmise. Stejně tak nedávají smysl argumenty, že pokud má být žena rovnocenná muži, nikdo jí nepodrží dveře, neuvolní místo a v obavách o svoji budoucnost se s ní raději nebude ani bavit. Normální lidé si dveře na hlavu nepouštějí bez ohledu na pohlaví, a co se týká přednosti kdekoliv, ta je daná nejen pohlavím, ale také věkem či postavením ve společnosti.
Setrvalý boj za genderovou rovnost může unavovat a v některých částech vypadat nesmyslně. Daleko nesmyslnější jsou ale předsudky…
Celý text naleznete zde
1 komentářů:
Naprostý souhlas. Jenže muži NIKDY nebudou chápat, že je svět maskulinní. Proč by měli?
Určitě ale není řešení to genderové bláznění - harašení,třetí pohlaví a zákonný svazek muže a muže!!Mimochodem je zajímavé, že lesby se tam mohutně nedemonstrují:-)
Čínské moudro: "Nebeskou klenbu drží muž i žena. Pokud si jeden z nich bude myslet, že ji udrží sám, spadne jim na hlavu." Už k tomu míříme. Individualistická společnost jinak skončit nemůže.
Okomentovat