Co se týče dostupnosti, nejde tu, jak už vyplývá ze samotného názvu, o veřejný web, ale o uzavřený prostor určený výhradně potřebám žáků a případně také jejich rodičům. Když už mluvíme o třídním (veřejném) webu, ten by měla mít každá třída také. To je ale téma na některý z příštích dílů tohoto seriálu.
Jak by měl vypadat
Mají-li obsah tvořit žáci, musí mít každý svůj individuální přístup. Nabízí se tedy některá z forem redakčního systému. Ale nemusejí je mít ze začátku nutně všichni. Obsah mohou začít vytvářet jen dva vybraní žáci a postupně se střídat, po týdnech nebo měsících. Vzniknout může i redakční rada s hlavním šéfredaktorem či redaktorkou a měnícími se redaktory a redaktorkami.
Zabezpečení třídního intranetu
Úrovní zabezpečení se nabízí hned několik, od vstupního hesla, přes skupinový přístup (jednotné uživatelské jméno a heslo) až k individuálním přístupům pro každého žáka. Zvolená úroveň závisí také na tom, zda přístup zajistíme i rodičům. Nakonec jsem k přístupu pro čtení vytvořil jeden účet (bez možnosti jej změnit) a ten poslal svým žákům. Pro tvorbu obsahu pak postupně vzniknou individuální účty.
Celý text naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat