Žáci prvního stupně si přinesli ze školy domů „dárek“ – výzvu, aby rodiče zaplatili za něco, co si neobjednali, o čem předem nevěděli a co ani nechtěli. Byla to skládačka, puzzle mapy České republiky za sto dvacet korun. A v roli „podomního prodavače“ se ocitla sama škola. Puzzle totiž dětem rozdávala učitelka jedné pražské základní školy. Skládačku dostávaly děti prvního stupně – prvňáci a čtvrťáci. Odnesli si ji domů a k mapě byl přiložený malý lístek s tím, že ji lze koupit za 120 korun, nebo vrátit. Reportáž přináší MF DNES.
„Učitelka dává konkrétním dětem nějaké zboží a spotřebitele tím nutí k tomu, aby zaplatil. Je to neetické, škola by měla zvážit, jestli je takové jednání v pořádku, a možná by to zajímalo i Českou školní inspekci,“ vysvětluje mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich, pod kterou kontrola prodeje spadá.
Škola se k situaci nechce vyjadřovat. Redakce se ředitelku pražské školy snažila kontaktovat tři dny. Ta ale telefon „vytípávala“, podle kanceláře školy byla na školení a nakonec odpověděla jen krátkou textovou zprávou ve znění „není mi známa žádná skutečnost o stížnosti“.
Celý text naleznete v MF DNES
1 komentářů:
Jednoduché řešení - stačí aby ředitel/ka školy obchodního zástupce slušně vypoklonkovala. A když se stalo, že krabice s podobným zbožím se ve škole ocitly v nepřítomnosti vedení, tak si je obch. zástupce po týdnu odvezl neotevřené s tím, že tento způsob prodeje nepodporujeme. A přijeli další, s jiným zbožím, které se tvářilo jako vzdělávací...
Okomentovat