V Česku zájem o mezinárodní maturitu stále stoupá, každým rokem tak přibývá škol, kde je dvouletý program podle mezinárodní certifikace možné absolvovat. Letos už jich je u nás patnáct.
Některé z těchto škol cílí primárně na zahraniční studenty a výuka v nich probíhá ve všech ročnících pouze v angličtině. Reportáž přinášejí Hospodářské noviny.
Na zahraničních vysokých školách, kam absolventi IB míří nejčastěji, podle údajů Eurostatu z roku 2016 (novější nejsou k dispozici) absolvovalo zhruba 3200 Čechů. Nejčastěji studují na Slovensku, ve Velké Británii nebo v Německu. Jak se počet studentů odcházejících do zahraničí vyvíjí v čase, ale dohledat nelze - školy nemají povinnost své úspěšné absolventy mířící do ciziny nikam hlásit. Přijímací řízení na zahraniční univerzity je složitější než u tuzemských škol a jeho adepti musí s přípravou začít mnohem dříve. Většina univerzit v cizině například vyžaduje jako součást přihlášky osobní esej, obdobu motivačního dopisu, či doporučující dopisy od učitelů.
Celý text naleznete zde
2 komentářů:
To je budoucnost českého školství. Běžné školy mizerné a zadarmo, děti budou jen hlídat a hrát si s nimi, aby byli spokojení voliči děti i rodiče. A slušné školy budou za mastné školné pro děti smetánky případně pro pár supernadaných. Zatím se to neziskovkám daří. České školství rozbít a podpořit americký systém. Jenže Američanů je 30 krát víc než Čechů a jen 3 krát míň než Číňanů. Ale také jim už začínají problémy. Až dojde ke konfrontaci reality s propagandou...
Čeští miliardáři to podporují. Můžou si to dovolit. Domnívají se, že jich se to netýká. Z historie se nepoučili.
Co to? Chtějí doporučení učitelů a dlouhotanskou esej?
A já myslel že na to maj ty vysoce objektivní téměř anonymní testy.
Okomentovat