„Ve zkratce by se jednalo o náborový příspěvek pro učitele základních a středních škol, jehož výše by činila 200 tisíc korun. Podmínkou by bylo setrvání v té dané škole po dobu pěti let. Dalším z nástrojů by mohl být stabilizační příspěvek, a to ve výši 100 tisíc korun,“ představuje v reportáži MF DNES opatření Karlovarského kraje radní Jaroslav Bradáč.
Jaroslav Bradáč (kr-karlovarsky.cz) |
Již v létě zástupci kraje mluvili o tom, že by na příspěvky pro učitele mohli poslat peníze z nevyplacených stipendií pro středoškoláky. Za druhé pololetí roku jich totiž vyčerpali pouze necelou třetinu. Ze dvou milionů na ně šlo 606 500 korun. Podle krajského radního pro školství Jaroslava Bradáče situace souvisela s přísnějšími podmínkami pro jejich získání. Kromě těchto peněz ale přicházejí v úvahu ještě další, například z přebytku hospodaření.
Celý text naleznete v MF DNES
4 komentářů:
Mám dotazy?
Těch pět let může škola neschopného učitele vyhodit? Jak velký důkaz jeho neschopnosti bude potřeba?
Jak zabrání odchodu naštvaných dlouholetých, poctivě učících učitelů?
Ti budou dělat skoro zadarmo administrativu, třídnictví či jiné věci, které přece začínající učitel nezvládne. Tak je to i dnes. A dostanou za to tu almužnu jako dnes.
Pane Vaňku, není nic jednoduššího, než se přihlásit jako nový učitel. Pochopila jsem, že nejde o začínající učitele, ale o všechny učitele, kteří chtějí jít pracovat do Karlovarského kraje. Takže možná je tam i levnější bydlení. Proč to nezkusit i ze Zlínského kraje, kde o učitele zájem není.
Balím čemodány.
Pokud jsou oba učitelé a nemají žádné závazky mohou hned přesídlit do pohraničí. Historie se opakuje.
Pamatuji náborové příspěbky do zemědělství. To pak přijeli na venkov pracovníci, kteří krávu v životě neviděli a hned je šouply k vemenům.
Bojím se, že to dopadne podobně, jen ta vemena budou jinde.
Okomentovat