Mezi pacienty Psychiatrické nemocnice Písek patří i lidé s ADHD. „Dříve se prostě řeklo, že dítě je lump, a neřešila se diagnóza. Myslím, že dnes u mnohých, kteří jsou označeni jako ADHD, by tahle laická diagnóza našich babiček seděla více,“ připouští Marian Koranda v rozhovoru pro Český rozhlas.
U dospělých se ADHD obvykle neprojevuje hyperaktivitou, ale přeměňuje se v neklid, neschopnost dokončovat práci a především nepozornost a impulzivitu. „To pak přináší problémy do života, ve vzdělání, zaměstnání, partnerských vztazích. Nejčastěji se k tomu připojují úzkostné potíže, závislosti, deprese, a je právě problém poznat, že to vychází z ADHD, které je nutné řešit jako základní příčinu,“ dodává Marian Koranda.
Celý rozhovor naleznete zde
3 komentářů:
"Na druhou stranu je ale problémem, že někdy dítě dostane tuto diagnózu poruchy osobnosti s hyperaktivitou a dál se s ním nepracuje".
ADHD nespadá pod poruchy osobnosti.
Jenže ani renomovaní psychiatři nejsou, a to zejména u dětí, u kterých je vše ve vývoji, tedy i psychika, schopni odhalit, zda se jedná o adhd nebo o poruchu osobnosti.
je nutné řešit jako základní příčinu...scifi!!
Okomentovat