„Struktura oborů vzdělání by měla být více sladěna s potřebami zaměstnavatelů a lépe odpovídat předpokládanému dlouhodobému uplatnění absolventů na trhu práce,“ konstatoval v reportáži Deníku Jan Chuchler z krajského úřadu Středočeského kraje. Po tom, aby byli absolventi lépe připraveni pro úkoly, s nimiž se budou setkávat v praxi, volají i zaměstnavatelé – stejně jako třeba zástupci hospodářské komory. Změny by měla přinést právě chystaná reforma, jež se podle slov krajského radního pro oblast školství Zdeňka Seidla (ČSSD) neobejde ani bez bolestných kroků.
Na ty však během nejbližšího roku zřejmě nedojde. Jestliže Seidl s několika předkládanými návrhy změn narazil na nesouhlas v krajském zastupitelstvu, konstatoval, že jeho tým připraví návrh nové koncepce, nicméně na vlastní školskou revoluci má v kraji dojít až v příštím volebním období.
Jedním z hlavních témat předcházejících krajským volbám se tak nepochybně stanou debaty kolem slučování škol a jejich případného rušení. Zřizovatelem většiny středních škol v regionu je právě kraj.
Celý text naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat