Čím více zážitků, tím více bodů. To je jednoduchý princip nové hry pro školáky s názvem Life is Skill (Život je zkušenost). Vymyslela ji parta kamarádů z Chomutova, zúčastnit se mohou děti z celé republiky. „Chceme je odtrhnout od počítačů a vzbudit v nich zájem o různé mimoškolní aktivity. Škála je velmi pestrá – od sportování přes výlety do přírody a objevování památek až po kulturní akce, a to bez ohledu na vědomosti či fyzickou zdatnost hráčů,“ říká v rozhovoru pro iDNES Petr Káš, jeden ze zakladatelů hry, která není nijak limitována ani počtem hráčů.
Co je principem hry Life is Skill?
Hlavním cílem je odtáhnout děti od multimédií. Podstatou je nasbírat co největší počet bodů. Ty lze získat za nejrůznější aktivity, a to zejména účastí na sportovních trénincích, návštěvou volnočasových kroužků, kulturních akcí, hradů, zámků, zoo, knihoven a dalších zajímavých míst, kam jsme umístili nálepky s čipem. My sami pro děti žádné aktivity nepořádáme, ale umíme je na konkrétní místo přivést a motivovat je, aby tam zavítaly znovu.
Co hráč potřebuje?
Chytrý mobilní telefon, kam si stáhne naši herní aplikaci LiSApp, a pak hlavně vytrvalost. Úspěch není podmíněn vědomostmi, fyzickou zdatností či talentem, ale především pílí zúčastňovat se aktivit. Prvním krokem je registrace na webových stránkách, případně právě přes mobilní aplikaci. V souladu s nařízením GDPR je u dětí do 13 let nutný souhlas rodičů, proto vyplní nejen svůj e-mail, ale i zákonného zástupce, který registraci musí potvrdit. Kromě splnění zákonné povinnosti je to i způsob, jak do aktivit zapojit i rodiče. Mou vizí je, že dítě samo bude vymýšlet rodinné výlety – podívá se do mapy míst, kde je možné body nasbírat, a rodičům navrhne, aby se jeli podívat tam a tam.
Celý rozhovor naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat