„První student tu takto zůstal asi před deseti lety. Nemohl jsme sehnat nikoho na informatiku, přemluvil jsem ho a on zůstal. Vypracoval se na jednoho z nejlepších učitelů,“ říká ředitel Smíchovské střední průmyslové školy Radko Sáblík. Zhruba před pěti lety se z toho stala běžná praxe. Reportáž přináší MF DNES.
Radko Sáblík (sablik.cz) |
„Naši studenti získávají potřebné kompetence už během studia u nás,“ říká Sáblík. Vedou například kroužky internetové bezpečnosti na různých základních školách, kurzy pro seniory, přednášejí pojišťovákům o internetu věcí.
„My se bavíme o nejmodernějších technologiích. Když dám inzerát, že přijmu učitele, nikdo se nepřihlásí, já jsem ale povinen výuku zajistit,“ říká Sáblík. Jiné střední odborné školy v takovém případě sahají po učitelích v důchodovém věku. Průměrný věk jejich pedagogů se tak rychle blíží padesátce.
Celý text naleznete v MF DNES
3 komentářů:
dobrých učitelů je dost jenom ne takových, jaké by si páni ředitelé přáli
Je hezké,jak se z nedostatku učitelů dá udělat přednost.
učitelů je takový nadbytek,že mohou obohacovat i jiné obory mimo školství jako např mé býv kolegyně o kolegové: pojišťovák,realitní agent,úřednice zdravotní pojišťovny,úřednice pro mladistvé feťáky a záškoláky na obc,korektor místního okresního plátku,agent rychlých půjček bez ručitele,pracovnice charity....tato místa si opatřili po odpočinku rok, dva na úp
Okomentovat