„I kdybychom postavili sto škol, zasáhneme jen malé procento populace. Pokud chceme něco opravdu změnit, tak musíme myslet ve velkém a řešit, jak pomoct všem státním školám, ulehčit život učitelům a ředitelům s papírováním a zlepšit prostředí,“ říká Tomáš Jízdný, který společně s Ondřejem Kaniou založil v Česku první střední školu „amerického střihu“. Nyní ze společnosti odchází a zakládá vlastní projekty. Informují Hospodářské noviny.
Tomáš Jízdný (facebook.com) |
„Hledáme inovátory napříč Českem,“ prozrazuje Jízdný. Vyhlédnuté projekty zatím nechce zmiňovat, do konce příštího roku jich plánuje podpořit pět. Z amerického prostředí jej inspiruje například Coursera nebo Accelerated Reader, kdy se s každým studentem pracuje individuálně na základě dat a zefektivňuje se jejich pokrok.
Prozrazuje ale první projekt – Education.cz, který zakládá sám Jízdný a jeho tým. „Bude to základna, která si klade za cíl ovlivnit vzdělávání v digitální době a funkčně propojit technologie se školami,“ říká Jízdný. Do základny přizval další projekty. Svými aktivitami teď chce cílit na více dětí.
Celý text naleznete zde
2 komentářů:
musíme konečně rozdělit školy na státní a soukromé,státní škola musí být jednotná a standardní,soukromá kreativní a inovativní,státní školy platí stát a soukromé majitel,státu se vyplatí soukromé školy (nefinancováním) podporovat a spolupracovat s nimi
Na světě je jedna jediná věc, s níž se obchoduje ještě lépe, než s drogami. Lidská hloupost.
Okomentovat