„Děti snadno ztrácejí ponětí o čase, zejména ty menší,“ vysvětluje pro magazín Rodiče vítáni psycholožka a psychoterapeutka Andrea Hlubučková. „Je proto dobré jim čas od času připomenout, jak jsme na tom. Je lépe, když uslyší – ještě týden budeš u babičky, potom tři noci doma, a pak začne škola, než když jim v sobotu oznámíme, že v pondělí to vypukne.“
Andrea Hlubučková (linkedin.com) |
„Udělejte dětem nějaký plán, na který se můžou těšit,“ radí Andrea Hlubučková. „Pozvěte někoho k vám na návštěvu, klidně ještě využijte tepla a přespěte například ve stanu první či druhý víkend v září, aby předěl nebyl tak velký. Zkrátka aby vše zajímavé nekončilo se začátkem školy.“
Pokud mají rodiče tu možnost, je dobré vzít si třeba na prvního září volno a zajít s dětmi ještě na dobrý oběd nebo zmrzlinu. Starší děti rodiče už asi zmrzlinou neohromí, ty si už dobře uvědomují, že lenošení končí a nastávají povinnosti. „To ale prezentujeme jako přirozenou věc, a proto kvůli začátku školy nesmutníme, naopak, láme se čas a je šance zase dělat něco nového – budou mít nové předměty ve škole, nové učitele, nové kroužky, nové zážitky,“ uzavírá Andrea Hlubučková.
Celý text naleznete zde
1 komentářů:
úvodní prázdniny a po nich týdení adaptační výlet a poté opět týden postadaptační takže by se začalo chodit do školy po sv václavu
Okomentovat