Oficiálně první ScioŠkola ve Zlíně vznikne a bude mít také svoji adresu. Školáci jí ale budou scházet, výuku nezahájí letos, ale až v září 2019. „Důvodem je malý počet přihlášených dětí a administrativní překážky,“ uvedl ředitel Libor Daňhel pro iDNES.cz.
Největší, až skokový nárůst evidují běžné základní školy, které nabízejí alternativní třídy. V kraji, jenž se dlouhodobě a v mnoha ohledech profiluje jako tradiční, je to logické. Spojují jistotu „kamenné“ školy s možností volby. „Lidé jsou tady konzervativnější, to vnímáme. Letos už byl zájem ale podstatně vyšší než v minulých letech,“ podotkl ředitel vsetínské základní školy Sychrov Michal Molek. Alternativní třídy tady budou otvírat počtvrté a prvňáci zaplní hned dvě. Novinkou je, že přibližně polovina letos zapsaných dětí je z okolních obcí.
S nabídkou začala před lety zlínská základní škola Komenského I. a postupně se tento trend rozšířil do dalších velkých měst v kraji. Roli ale nepochybně hraje i výše školného.
„Státní škola nabízí výhody soukromé školy a přitom je zdarma, to je zcela jistě naše výhoda,“ přiznal Molek. Naproti tomu Dobrá Montessori škola vyjde měsíčně na 4 500 korun, ScioŠkola plánovala školné ve výši 5 800 korun a Lesní škola bude vybírat 3 500 korun.
Celý text naleznete zde
2 komentářů:
je třeba oddělit školy státní a soukromé a ne že si rodiče vynutí na řediteli "soukromou" zadarmo
Proč ne, pane laimes? Když to ten ředitel dokáže zaonačit, všichni vyhrávají, ne? //
Skutečné oddělení škol státních a soukromých by znamenalo, že pro ty soukromé by platilo jenom minimum ministerských a státních buzerací, ideálně žádné. Na to český stát nikdy nepřistoupí. ////
Okomentovat