Internet je pro děti podle vedoucího Linky bezpečí Petera Porubského dobrý sluha, ale špatný pán. Dospívající se zde často snaží napodobit různé youtubery, kteří se dokázali přes noc proslavit. „V současné době je velmi lehké stát se populárním. Když jsme vyrůstali my, hvězdy byly od nás vždy hodně daleko, byli to herci a zpěváci na plakátech. V současné době může být hvězdou kdokoliv,“ říká Porubský. Ne každý má však talent nebo štěstí, aby se dokázal na sociálních sítích proslavit, a tak se často stává, že je dítě nakonec zesměšněno za to, co dá na internet. Reportáž přináší iDNES.cz.
Kateřina Schmidová (linkedin.com) |
V rámci Linky bezpečí existuje také služba Rodičovská linka, která je zaměřená na pomoc hlavně rodičům a pedagogům. Dá se říci, že řeší problémy dětí z druhé strany, když si například rodiče nevědí rady s tím, jak řešit šikanu ve škole. Děti mají podle vedoucí Rodičovské linky Kateřiny Schmidové někdy pocit, že pokud budou rodiče jejich problémy řešit, tak je akorát zhorší.
Školy mají pro tyto případy metodický pokyn, podle Schmidové však velmi záleží na tom, jak se v konkrétní škole implementuje, jaký je školní řád nebo zda probíhají různé preventivní programy. „Bohužel se na lince setkáváme s ne dobře řešenými problémy šikany a s tolerancí vůči šikaně,“ říká Schmidová. Někdy je nutný i odchod dítěte ze školy, která není schopná problémy řešit. Existují dokonce i případy šikany ze strany učitele vůči dětem.
Celý text naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat