Co to znamená jít „s kůží na trh“? Vzdělávací program dává prostor vyjadřovat se k neobvyklým tématům skrze zkoumání Peštovy „verze umělce“; jeho motivace, fascinace i frustrace. Daniel Pešta ve své tvorbě otevírá otázky sociálního a genetického předurčení a jako výrazná tvůrčí osobnost se dostává často k hranici toho, co považujeme za „normální“.
A co my? Co nás fascinuje? Jaké máme problémy, co nás trápí a co s tím chceme a můžeme dělat?
Dalším bodem programu je Zážitkový workshop Post Bellum
Zážitkový workshop pro učitele využívá metod výchovné dramatiky a umožňuje účastníkům na vlastní kůži poznat, jak lze žákům netradičně zprostředkovat skrze dějiny 20. století témata, která jsou dodnes aktuální. Československo, 30. léta 20. století. Společenská atmosféra se mění a spolu s ní i život mladé dívky Evy. Jaké možnosti se před ní otevírají v době, kdy se ve své vlasti už necítí bezpečně? Workshop ukazuje vzestup antisemitismu a xenofobie ve společnosti. Ukazuje fenomén uprchlictví z pohledu jednotlivce zasaženého velkými dějinami.
Součástí workshopu je i metodický rozbor programu, který umožňuje nejen program následně samostatně zrealizovat, ale i vyzkoušet si aplikaci použitých metod v praxi. Program povedou lektorky Anežka Navrátilová, Jitka Míčková (Post Bellum).
Workshop uzavírá Závěrečná diskuse a hodnocení s malým občerstvením
Společně budeme reflektovat materiál výstavy i podněty z workshopů a pokusíme se najít možnosti, jak pracovat s výstavou dále ve školní třídě. V ideálním případě vznikne soubor nápadů a inspirací určený ke sdílení, případně připojíme postupy, které známe ze školního prostředí my.
Projekt je určen učitelům předmětů občanská výchova / základy společenských věd, dějepis, český jazyk, výtvarná výchova, mediální výchova, zeměpis, příp. VŠ studentům (blízkých) oborů.
Workshop se koná 22. 3. 2018 od 10:00 do 16:00
Další informace a možnost registrace naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat