FBI se obrací přímo ke spotřebitelům, aby při koupi a používání produktů připojených k internetu dbali zvýšené opatrnosti. Tyto hračky totiž používají technologie, které se dokáží přizpůsobit uživatelovu chování. (Varování se však týká například i nejnovějších chytrých televizí, ovládaných pomocí hlasu). Výrobky obsahují mimo jiné senzory, mikrofony, kamery a schopnost vizuální identifikace na základě fotografií a videí. Též obsahují komponenty pro ukládání dat a mají další multimediální funkce – včetně rozpoznávání řeči a možností GPS.
FBI se obrací na spotřebitele, aby důkladně zkoumali znění smluv a způsob, jakým jsou v nich chráněny osobní údaje. Aby si byli vědomi toho, kam jsou osobní údaje jejich rodiny odesílány, kam se ukládají a zda mohou být předávány třetím stranám.
Federální úřad pro vyšetřování žádá rodiče a budoucí majitele těchto produktů, aby před případnou koupí zvážili možná rizika a řídili se následujícími radami:
• Zjistěte si, zda výrobek má nějaká bezpečnostní rizika.
• Při spárování pomocí Bluetooth používejte ověření PIN kódem nebo heslem.
• Při přenosu dat do přístupového bodu WiFi a serveru nebo cloudu zapněte šifrování.
• Hračky připojujte a používejte pouze v důvěryhodném prostředí se zabezpečeným WiFi připojením. • Při nečinnosti se ujistěte, že je výrobek skutečně vypnutý, zejména pokud obsahuje mikrofony nebo kamery.
Celý text naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat