Do projektu Nenech to být, který dává dětem možnost na webu upozornit na šikanu mezi spolužáky, se za rok jeho fungování zapojilo 846 škol. Žáci přes něj poslali 978 oznámení. ČTK o tom informovala mediální zástupkyně projektu Regina Jandová. Projekt loni spustili studenti z gymnázia Brno Vídeňská. Podpořilo ho ministerstvo školství a Linka bezpečí.
Regina Jandová (linkabezpeci.cz) |
"Zároveň se chceme zaměřit na rozšíření povědomí o aplikaci hlavně mezi samotnými studenty. Zvažujeme i expanzi na Slovensko, odkud nás kontaktuje mnoho škol i dětí," řekl spoluautor projektu David Špunar.
Na webu Nenech to být mohou děti anonymně nahlásit nejen šikanu, ale i drobnější potíže se vzájemným chováním spolužáků. Záměrem je zabránit rozvoji šikany do násilných forem a pokusit se ji řešit hned v zárodku. Školy se musí do systému registrovat. Sami studenti či rodiče se do systému registrovat nemusí.
Projekt spravuje Linka bezpečí, která zároveň slouží jako pojistka pro případy brutální šikany nebo eskalujících problémů.
Celý text naleznete zde
1 komentářů:
řešení problému jest zcela jednoduché ,členové kolektivu musí být neustále zaměstnáni,musí být pravidla a jejich plnění se musí vyžadovat,to je celé tajemství nepořádkem a laxností si šikanu sami vyrábíme a podporujeme a pak se v ní rachňáme
Okomentovat