Na středních odborných školách nebude mít za pár let podle České školní inspekce kdo působit. Učitelé odborných předmětů, ale i praktického vyučování stárnou a jejich nástupci se kvůli náročnosti práce a nízkým platům neobjevují.
Informuje Česká televize.
„Kvůli platovým poměrům ve školství se mladí nehrnou a už vůbec ne odborníci v profesích, které potřebujeme,“ uvádí Jana Porvichová, ředitelka pražské Střední školy umělecké a řemeslné.
Na její škole je zhruba 35 mistrů odborného výcviku nebo učitelů odborných předmětů. Jejich věkový průměr je více než 50 let. Tedy ještě o něco vyšší, než je jejich celkový věkový průměr v Česku. I ten se však blíží hranici 50 let.
Za potíže podle České školní inspekce může i zbytečně přísný zákon o pedagogických pracovnících. „Příliš neumožňujeme odborníkům z jiných než učitelských oborů, aby působili jako učitelé,“ vysvětluje náměstek inspekce Ondřej Andrys.
Celý text naleznete zde
3 komentářů:
Státní maturita a přijímačky měly k vůli sociálních inženýrů odklonit ty nehodné na učiliště. Když tam jdou, nemá je kdo učit, protože nám ti samí moudří hlavouni vpravili v platnost zákon o kvalifikaci. Skutečně, ale skutečně ženiální plán. Gratulace. A pak že alternativní liberálové ničí vzdělávání.
/www.youtube.com/watch?v=Kx6excuV8AA
Prof. Ing. Peter Stanek, CSc.
"odborníkům z jiných než učitelských oborů" - učitelé odborných př. přece nejsou absolventi uč. oborů - ví pan inspektor, o čem mluví?
Okomentovat