„Takzvaná alternativní média fungovala v oboustranně výhodné symbióze s extremistickými subjekty. Buď produkovala či dále šířila zprávy, u nichž bylo možné očekávat, že se jich chopí extremisté, nebo v některých případech přímo extremistům dávala prostor,“ uvádí ministerstvo vnitra ve zprávě o extremismu. Informují Lidovky.cz.
Podrobný seznam médií tohoto typu na ministerstvu oficiálně neexistuje.
Podle informací serveru Aktuálně.cz, jenž měl k dispozici interní dokumenty resortu, monitoruje vnitro zhruba čtyři desítky webů s označením „alternativní“. Jde o stránky, které – ať už pravidelně, nebo jen občas - šíří dezinformace či zavádějící informace.
„K nejvlivnějším dezinformačním webům podle nich patří AC24, Svět kolem nás, Lajkit, Vědomosti a Parlamentní listy s jejich subportály. Dále třeba New World Order Opposition, Svobodné noviny, Vlastenecké noviny a Aeronet,“ popsal loni Aktuálně.cz vysoce postavený zdroj z ministerstva vnitra.
Stejně jako již dříve byla podle resortu hlavním tématem pro xenofobně orientované publikum hrozba z muslimů a migrantů. Tu doprovázelo tvrzení, že Evropská unie a jednotlivé národní vlády tuto skutečnost bagatelizují nebo dokonce některé informace přímo zatajují.
V alternativních médiích v posledním čtvrtletí loňského roku často objevovala také zpráva o ubrání hlasů kapele Ortel v anketě Český slavík nebo kauza prvňáčků z teplické základní školy, jíž weby prezentovaly jako důkaz „islamizace a cikanizace“ českého školství.
Celý text naleznete zde
1 comments:
příspěvek se školstvím nikterak nesouvisí, je z kategorie marketingu a píárka,proč tady?
Post a Comment