„Systémovému budování kompetencí k podnikání se základní školy věnují jen velmi okrajově, přitom jde o velmi důležitou oblast, která úzce souvisí jak s budoucím uplatněním žáků, tak s národním hospodářstvím. Projekt přinese příležitost nejen pilotně zapojit pět škol do mezinárodního projektu, ale zároveň vytvořit příklad dobré praxe i pro pozdější zapojení ostatních našich škol,“ říká k novému libereckému projektu náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.
Ivan Langr (liberec.cz) |
Rezort školství nyní vytipuje pět libereckých základních škol, které by se mohly projektu zúčastnit. Jde o tříletý projekt se čtyřměsíčním pilotním testem na školách. Souběžně se uskuteční v dalších 5 zemích (Slovensko, Německo, Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko). Za Českou republiku se ho jako strategický partner zúčastní ještě samospráva Městské části Praha 5. Pro město Liberec neznamená strategické partnerství žádný přímý dopad na rozpočet ani na personální zdroje.
„Jednotlivé aktivity projekty jsou přitom i velmi atraktivní, protože vycházejí z moderních metod i zálib žáků. Součástí tak bude kombinace počítačové seriózní hry (serious game), digitálního kitu/nástrojů/hraček pro děti, a klasické výuky pro představení jednotlivých témat. Pokud DEX souběžně vyjde projekt s Libereckým krajem, který cílí na střední školy, dokážeme účinně propojovat oba stupně vzdělávání, což by bylo ideální,“ podotkl náměstek Ivan Langr.
Celý text naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat