Loni na podzim zažaloval student politologie na Univerzitě v Mannheimu svou alma mater, protože ho nutila povinně chodit na přednášky. Rozhodnutí německého soudu opět oživilo debatu o studentských povinnostech. Informuje Radio Wave.
Na začátku celého případu byl 21letý student bakalářského oboru politologie, kterému se nezamlouvalo, že by studenti kvůli absenci nemohli v krajním případě ke zkouškám. S podporou studentské rady podal na univerzitu žalobu pro porušování studentských a pracovních svobod. Správní soud Bádenska-Württemberska mu dal za pravdu a rozhodl, že studijní pravidla pro bakalářský obor jsou neplatná. Univerzita je teď bude muset přepracovat, a to ke vzájemné spokojenosti jak učitelů, tak studujících, doufá tamější studentská rada.
Rozsudek opět rozvířil debatu o povinné účasti studentů na výuce i v dalších spolkových zemích. Celá řada německých univerzit má totiž studijní pravidla formulovaná podobně, jako tomu bylo v Mannheimu, připomíná německý deník Süddeutsche Zeitung. Je správné, aby školy nutily své studenty chodit na přednášky? Nebo se mají studenti sami postarat, aby závěrečné zkoušky zvládli?
Celý text naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat