Hospodaření s penězi dělá v Ústeckém kraji problémy už i dětem na základních školách. Peníze na útratu pro vlastní potřebu už si někdy půjčila polovina z nich, čtvrtina dokonce několikrát a mnohé měly problém své dluhy později splatit. Vyplynulo to z průzkumu, který mezi 108 žáky druhého stupně základních škol a studenty v primách až terciích víceletých gymnázií provedla pro Českou spořitelnu agentura Millward Brown. Informuje MF DNES.
Filip Hrubý (linkedin.com) |
Většinu informací o tom, jak s penězi hospodařit, získávají děti od svých rodičů. S rostoucím věkem dětí ale roste i význam využití sociálních sítí. Čím jsou děti starší, tím lépe podle průzkumu dokáží s penězi vyjít. „Polovina školáků už zažila situaci, kdy platili více než 1 000 korun a přibližně 6 procent dětí uvedlo, že platilo za nákup hotově více než 10 tisíc korun,“ uvádí Hrubý.
Celý text naleznete v dnešním vydání MF DNES
1 comments:
108 žáků 2. stupně a nižších ročníků gymnázia v Ústeckém kraji? No, nemá tolik žáků jedna menší venkovská škola?
Má v tak malém souboru smysl operovat s 47 či šesti procenty?
A co se zjistilo? Peníze na vlastní spotřebu jsem si občas - od spolužáků či sourozenců - občas půjčil i já. Potíže s vracením měli pro změnu občas děti, které si půjčily ode mne...
Kdo průzkum zadal a proč?
Post a Comment