Už příští rok by studenti zdravotnických škol v kraji měli lépe zvládnout maturitu z angličtiny. Od září se všichni bez výjimky začali doučovat. Budoucí zdravotníci jsou na tom totiž celorepublikově s cizími jazyky špatně, na šesti krajských zdravotních školách proto odstartoval pilotní projekt jejich výuky. Pokud se osvědčí, čeká něco podobného středoškoláky v Moravskoslezském kraji i v češtině. V té totiž krajští maturanti tápou vůbec nejvíce. Informuje MF DNES.
Stanislav Folwarczny (msk.cz) |
Nejprve jsou hodiny angličtiny vyrovnávací. „Cílem je srovnat znalosti ze základních škol. V některých případech jsou u studentů prvních ročníků tyto rozdíly markantní. Výuka by měla pomoci dohnat žákům se špatným základem úroveň jejich spolužáků,“ vysvětlila ředitelka Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě Jana Foltýnová.
Podle údajů společnosti CERMAT mají horší výsledky v didaktických testech z angličtiny maturanti zdravotnických středních škol obecně v celé České republice. Zatímco průměrně didaktický test z angličtiny napoprvé zvládne zhruba šest z deseti maturantů, mezi zdravotníky jsou úspěšní čtyři z deseti.
„Pokud zjistíme, že pilotní projekt výuky angličtiny má úspěch a daří se, chceme něco podobného zavést i na ostatních školách. Mohli bychom tam podobně postupovat i v českém jazyce,“ naznačil budoucnost krajský náměstek pro školství Stanislav Folwarczny.
Celý text naleznete v dnešním vydání MF DNES
2 komentářů:
A místo čeho se jim to nacpe do rozvrhu?
Když student ví, že bude ten jazyk potřebovat (a maturita není to hlavní), tak by se měl starat sám. Nevím, proč by se těmhle lidem mělo z peněz daňových poplatníků platit doučování.
Okomentovat