Premiér Bohuslav Sobotka na bilanční schůzce s ministrem školství Stanislavem Štechem ocenil, co se resortu povedlo prosadit a pochválil současného ministra i oba jeho předchůdce. Dodal však, že lituje, že se nepodařilo prosadit kariérní řád pro učitele. Podle něj byl návrh kariérního řádu dobře míněn, ale ukázalo se, že bude třeba ještě upravit jeho podobu. Zůstává tak pro něj tématem pro další volební období.
Informuje ČTK.
Bohuslav Sobotka (psp.cz) |
"Ministerstvo školství mělo docela ambiciózní legislativní plán, tam se řada věcí povedla, například novela vysokoškolského zákona, na kterou se čekalo deset let, ale bohužel nakonec nebyl schválen kariérní řád," řekl premiér.
Odmítnutí kariérního řádu poslanci lituje i Štech. Připustil, že návrh přinášel další administrativní zátěž do škol, podle něj se ale zákon mohl během dalších let ještě upravit a vylepšit. "Byl to nástroj, který přibližoval učitelskou profesi uznávaným profesím, jako je lékařská nebo právnická," uvedl. Jeho zamítnutí podle něj velmi zkomplikovalo možnost, jak z učitelství udělat prestižní profesi. "Podle mého chápání ten den začala ostrá předvolební kampaň," podotkl.
Pochvalu dostal Štech také za čerpání peněz z evropského programu na vědu, výzkum a vzdělávání, které se podle něj zlepšilo.
Celý text naleznete zde
3 komentářů:
Možná měl premiér Sobotka přijít na zasedání parlamentu, kde se o kariérním řádu hlasovalo, a podpořit ho svým hlasem...
"Byl to nástroj, který přibližoval učitelskou profesi uznávaným profesím, jako je lékařská nebo právnická,"
---
Jistě - výkony jako od právníků a lékařů za platy pokladní v Lidlu. A diví se vzkazu od učitelů?
"Jistě - výkony jako od právníků a lékařů za platy pokladní v Lidlu. A diví se vzkazu od učitelů?"
Abych volně parafrázovala citát z jedné přednášky: až se bude lékař nebo právník věnovat 25-30 klientům zaráz, s tím, že se od něho v každém okamžiku očekává plně profesionální a individualizovaný přístup, můžeme se bavit o srovnání.
Okomentovat