Vůbec poprvé se letos Karlovarský kraj přihlásil do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí nazvaného Obědy do škol. Ten už několik let pomáhá českým školákům, jejichž rodiče nemají na obědy ve školních jídelnách peníze. Jenomže zájem v regionu zdaleka není takový, jak krajští radní očekávali. „Je to pro nás trochu zklamání, protože z potencionálních šesti stovek žáků se jich přihlásilo pouze devětadvacet, a to z šestadvaceti škol,“ uvedl krajský radní pro školství Jaroslav Bradáč pro MF DNES.
Jaroslav Bradáč (kr-karlovarsky.cz) |
Podle Jaroslava Bradáče měli zástupci Karlovarského kraje k ministerskému projektu jisté výhrady. „Kritizovali jsme, a nebyli jsme jediní, že je zacílený nevhodným způsobem a žadatele podle našeho názoru zatěžuje zbytečnou administrativou,“ řekl. Domnívá se, že se tyto věci odrazily právě i v malém zájmu školáků z regionu.
Celý text naleznete v dnešním vydání MF DNES
4 komentářů:
VAdí papírování.
A dalším důvodem je, že učitelé odmítají rozhodnout, kdo je sociálně slabý. Právem. Tohle ať si rozhodují kompetentní orgány, např. Ospod.
Souhlasím s paní Karvaiovou. Učitel není sociální pracovník. Nechť to zajistí MPSV formou poukázek. Škola tu nemá mít výkonnou povinnost. Stačila by jí iniciativní funkce směrem k MPSV, pokud by MPSV sou odpovědnost nedodrželo.
Učitel má především učit. Nemůže v žádném případě suplovat práci PČR, soudní systém, dozorčí službu, účetní, uklizečku, svačináře, bezpečnostního technika,... V žádném případě nemá právo rozhodovat o tom kdo je a není sociálně slabý, kdo je romského a jiného původu. Není za tyto činnosti placený, neexistuje metodika tohoto tzv. "odhalování". Jde evidentně o práci sociálního odboru.
V článku nejsou bohužel správné informace, škola v žádném případě nerozhoduje o tom, kdo se má dostat do projektu. Jediným, kdo v tomto projektu informuje rodiče je Úřad práce, a to na základě jasně stanovených podmínek. Pokud by si novináři našli správné údaje, nemuselo by docházet k takovýmto omylům.
Okomentovat