„Svět bude potřebovat lidi, kteří se umějí a chtějí učit, lidi, kteří budou přicházet s novými nápady a inovacemi, lidi empatické a laskavé. Lidi, kteří mají kritické myšlení, kreativitu, zvládají komunikaci, umějí spolupracovat, ale také jsou zvídaví, vytrvalí, adaptabilní a mají sociální a kulturní povědomí. V takové kombinaci to ovšem žádná vysoká škola nenabízí,“ říká Ondřej Šteffl v rozhovoru pro Rodina DNES.
V rozhovoru zazní i tato otázka a odpověď:
Ondřej Šteffl (facebook.com) |
Nepochybně ano. To je ale už dnes možné. O individuální studijní plán může požádat každý student střední školy a je na řediteli, zda takové žádosti vyhoví. Takový student pak třeba chodí do školy jen na některé předměty, z jiných skládá zkoušku nebo připraví projekt nebo třeba místo předmětu navštěvuje seminář na vysoké škole. Znám několik gymnázií, kde to je celkem běžná praxe. Jen málo středoškoláků ovšem o takové možnosti vůbec ví. Prvky vysokoškolského studia se ovšem mohou klidně objevit už na základní škole. Volitelnost, práce na projektech – společných či vlastních – v našich ScioŠkolách zvládají i někteří třeťáci a pro šesťáky je to běžné.
Celý rozhovor naleznete v dnešním vydání magazínu Rodina DNES, ukázku naleznete zde
6 komentářů:
Chápu, že to není snadné, ale nešlo by vybrat nějakou ukázku bez productplacementu?
Tohle platí celá tisíciletí.Nic nového pod sluncem.
Po Scio ZŠ se zřejmě chystají i Scio SŠ a Scio VŠ...
/manpower.cz/media/milenialove.pdf
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3904995
vážení i nevážení kolegové,současní i minulí,dovoluji si vás pozvat, přestože jste ještě mladí,akční a plni sil, na fb otevřenou skupinu " učitelé senioři",kde můžete sdělovati své postřehy dle libosti,nikdo vás mazat nebude....
Okomentovat