Se zavedením povinné maturity z matematiky u technických oborů souhlasí například na Střední škole živnostenské v Sokolově. „U oborů humanitních, což jsou například knihovnické a informační systémy a služby, či u učebního oboru s maturitou kosmetické služby bychom ale stále ponechali možnost výběru mezi cizím jazykem a matematikou,“ dodává ředitelka školy Ilona Medunová pro MF DNES.
Pavel Janus (facebook.com) |
Podobně se na maturitu z matematiky dívá ředitel Integrované střední školy v Chebu Tomáš Mašek. „Obávám se, že na odborných školách to tu přidanou hodnotu mít nebude,“ konstatoval.
Změny nevítají ani na Střední škole veřejnoprávní v Karlových Varech. „Pro nás to není dobré rozhodnutí. Jsme střední škola humanitního zaměření a současný model nám vyhovuje. Nemyslím si, že našim studentům, kteří nejčastěji pokračují ve studiu práv, to nějak pomůže. Pro ně by byl větším přínosem ten cizí jazyk,“ uvedla ředitelka školy Vendula Pušová.
Naopak ředitel Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově Pavel Janus s povinnou zkouškou z matematiky souhlasí. „Ty znalosti jsou potřeba v každém oboru lidské činnosti,“ říká Janus. A klade si otázku, jak se stalo, že se studenti začali matematiky bát. „My jsme naše učitelky matematiky milovali a ony nás ji dokázaly naučit. Jenže teď učitele řada věcí v tom procesu zpomaluje, například inkluze. Díky inkluzi bude společnost možná sociálnější, ale nebude výkonnější,“ řekl Janus.
Celý text naleznete v dnešním vydání MF DNES (Kraj Karlovarský)
2 komentářů:
"Nemyslím si, že našim studentům, kteří nejčastěji pokračují ve studiu práv, to nějak pomůže. "
A pak se divíme, co se u nás děje se zákony a právem.
Komu by se líbilo, když bude možno vidět výsledky něčí práce. Ředitelé budou muset řešit problém.
Okomentovat