„Bylo to dost náročné období. Pozorováním jsem strávil prázdniny, pak jsem chodil ze školy rovnou do laboratoře, na trénink, v deset jsem byl doma a do dvou ráno jsem psal. V šest jsem vstal a zase šel do školy. Ke konci jsem probděl i pár nocí. Maturita pak proti tomu byla úplná brnkačka,“ popisuje student biochemie Marek Feith, jak se na střední škole začal věnovat výzkumu nádorů hlavy a krku. Jeho portrét přináší server iDNES.cz.
Marek Feith (muni.cz) |
Zlato z Pekingu přineslo mladému vědci i další benefit – přístup do projektu Talentovaní studenti. Unikátní program financovaný krajem zaštítěný Jihomoravským centrem pro mezinárodní mobilitu je určený pro výjimečné studenty, vítěze mezinárodních soutěží nebo ty, kteří projdou sítem přes Pedagogickopsychologickou poradnu.
„Snažíme se nadané studenty podchytit, hýčkat si je a pomáhat jim s rozvojem jejich talentu. Nabízíme jim řadu společných setkání, školení i přednášek, na sebevzdělávání každý ročně získá 30 tisíc korun...,“ popisuje Lucie Karmová, která o nadané studenty pečuje.
Celý text naleznete zde
0 komentářů:
Okomentovat