Dyslexie, dysgrafie, dysortografie a dyskalkulie - specifické poruchy učení, s nimiž se v dnešní době potýká až 10 % dětí. Mezi ty nejrozšířenější a nejznámější patří první dvě jmenované, tedy specifická porucha čtení a specifická porucha psaní. Na jejich zvládnutí jsou zaměřeny dvě z aktuálních knižních novinek.
Pestré aktivity pro děti 2. – 3. ročníků základních škol, které mají potíže se čtením.
Jednotlivé úkoly jsou zaměřeny na rozvoj sluchového a zrakového vnímání, paměti, rytmizace a orientace v prostoru. Prvotní činností je práce s obrázky, která rozšiřuje slovní zásobu. Ve druhé fázi se pracuje s krátkými příběhy, na které jsou navázány úkoly zaměřené na podporu čtenářských dovedností a na zkvalitnění techniky čtení.
Aktivity ocení rodiče, kteří se snaží pomoci dětem překonat potíže se čtením, ale i učitelé, kteří je využijí v rámci integrované tematické výuky.
Pracovní sešit doplňují nádherné a vtipné ilustrace Markéty Vydrové.
Novinku Dyslexie zakoupíte na www.albatrosmedia.cz.
Dita Nastoupilová - Dysgrafie (Fragment, 2017)
Pestré aktivity pro děti mladšího školního věku, které se zatím s tužkou či perem příliš nekamarádí.
Nácvik jednotlivých uvolňovacích cviků je propojen s tvořivými činnostmi, které děti zaujmou, a práce je proto bude bavit. Nenásilnou formou tak procvičí jemnou motoriku, kreativitu a představivost.
Aktivity ocení rodiče, kteří se snaží pomoci dětem překonat potíže s psaním, ale i učitelé, kteří je využijí v rámci integrované tematické výuky.
Pracovní sešit doplňují nádherné a vtipné ilustrace Markéty Vydrové.
Novinku Dysgrafie zakoupíte na www.albatrosmedia.cz.
Chemické sloučeniny kolem nás - Anorganika (Edika, 2017)
Na okolní svět jsme se tentokrát podívali skrze několik desítek anorganických sloučenin, s nimiž se běžně setkáváme v domácnosti, v obchodech, v dopravních prostředcích, ale i tajuplné školní laboratoři. První místo mezi nimi patří zaslouženě kyselině sírové, která udivovala již naše předky, nemineme však ani oxid uhličitý, peroxid vodíku, hydroxid vápenatý, síran měďnatý a mnohé další a svými názvy ještě podivnější sloučeniny z našeho sousedství. V knize zkrátka nechybějí důležité oxidy, halogenidy, kyseliny, hydroxidy a soli.
V knize najdete:
– základní informace v přehledných tabulkách,
– vlastnosti sloučenin, možnosti výroby a jejich využití,
– překvapivé pravdy, vyvrácené mýty a zajímavosti,
– názvosloví anorganických sloučenin, základní rovnice,
– barevné fotografie a vtipné ilustrace.
Knihu Chemické sloučeniny kolem nás - Anorganika zakoupíte na www.albatrosmedia.cz.
0 komentářů:
Okomentovat