Na svém profilu na Facebooku Ondřej Šteffl zareagoval na článek publikovaný na České škole:
„Soubor takových nehorázností a drzostí jako od Otty Daňka jsem už dlouho nečetl. Místopředseda Asociace exportérů a předseda představenstva ATAS elektromotory například píše: „Potřebujeme inženýry, ne politology. Stát by měl proto zajistit, aby skladba oborů na školách více odpovídala potřebám zaměstnavatelů,“ Sakra, kdo to potřebuje? Pan Daněk? Proč by to měl stát zařizovat pro pana Daňka, či akcionáře fy ATAS. Nechápu.
Ondřej Šteffl (facebook.com) |
"Je to společenská objednávka. Platím tě? Tak dělej, co chci. Když to nebudeš dělat, dobrá, ale pak dělej za své. Příspěvky školám i školné by se daly diferencovat. Strojárna by byla zadarmo, politologie třeba za 40 tisíc na semestr." To už je chucpe. Kde se v těch lidech bera ta drzost.“
A v dalším postu Šteffl dodává:
„Z diskuse pod minulým postem vzešel takový nápad. Podnikatelé zejména v průmyslu opakovaně žádají, aby stát (za veřejné peníze!, to už neříkají) podle jejich představ reguloval školský systém a připravoval pro ně kvalitní zaměstnance. Typicky Svaz průmyslu a dopravy.
Inu pak by bylo logické a správné, aby
1. právě oni platili vyšší sektorovou daň
2. rozhodně nemohli vyvádět dividendy mimo ČR."
Zdroj: Profil Ondřeje Šteffla na Facebooku
5 komentářů:
Ve školce lze děti vytřídit na ty potenciálně průmyslu prospěšné a humanisty. Humanisty k lopatě. Budoucí průmyslově slibné, hýčkat. Šťastný nový svět.
Výjimečně se Štefflem naprosto souhlasím.
Tentokrát pan Štefl udeřil hřebíčkem o hlavičku.
Veřejné vzdělávání není soukromý business, ani nástroj k uspokojení poptávky Pepíčka, nebo Mařenky. Proto je nezbytné, aby stát plánoval a dotoval obory, které jsou pro společnost perspektivní. Soukromý sektor je to, co nás všechny živí a stěžuje-li si na nevyhovující strukturu vzdělanosti, pak je to třeba brát vážně. Nevím, co si představuje pan Šteffl. Že budu platit ze svých daní produkci Kartouzů a Feřteků? Proč? Potřebuji lékaře, inženýry, techniky, strojaře, biochemiky, advokáty, notáře, učitele. Nepotřebuji politology, aktivisty, samozvané odborné konzultanty, či kulturology. Pokud je někdo potřebuje, nechť si jejich produkci zaplatí, ale já v jejich činnosti prostě nevidím ty pozitivní externality. Nepochybuji o tom, že stát potřebuje základní výzkum i v oblastech humanitních věd, ale pokud studuje humanitní "vědy" přes polovinu populace, tak to nemůže a nebude fungovat jinak, než že absolventi těchto oborů, budou dělat sekretářky a administrativní pracovníky a společnosti to nepřinese vůbec nic. A stát je povinen neplýtvat.
Okomentovat