V Česku přibývá dětí, které hrají hazardní hry na internetu a prohrávají velké částky. Nejčastěji o peníze hrají karty nebo kostky, následují kurzové sázky a loterie. S hraním a prohrou má zkušenost sedm procent šestnáctiletých. Na konferenci o hazardním hraní to dnes novinářům řekl národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Podle něj je nutné posílit regulace a prevenci. Informuje o tom ČTK.
Jindřich Vobořil (vlada.cz) |
Podle výsledků loňské školní studie ESPAD, do které se zapojilo přes 2700 šestnáctiletých školáků a školaček z Česka, si zahrála v herně 4,3 procenta dětí. On-line hraní se věnovala 6,4 procenta studentů. Zatímco kostky a karty v hernách hrála 4,2 procenta dotázaných, na webu sedm procent. Prodlužuje se také doba, kterou děti tráví u počítače.
Větší riziko vzniku problémového hraní je u chlapců. Závislost hrozí víc u žáků učilišť a základních škol. "Zdá se, že žáci základních škol, kteří hrají hry o peníze, hrají výrazně rizikověji proti svým vrstevníkům ze středních škol," uvádí monitorovací středisko závěry školní studie.
Nutná je registrace, hráči musí být 18 let. Podle Vobořila se obvykle zaregistruje jeden osmnáctiletý, na jeho údaje pak hrají mladší. Prohrávají většinou peníze rodičů.
Celý text naleznete zde
1 komentářů:
S křížkem po funuse. Bylo třeba to začít řešit tak před pěti lety.
Okomentovat