Výdělky akademických pracovníků na pedagogických fakultách jsou podprůměrné ve srovnání s jinými fakultami. Loni tam byla průměrná mzda 33 019 korun, zatímco na veřejných vysokých školách obecně to bylo 41 871 korun. Sdělila to ministryně školství Kateřina Valachová. Převážně na mzdy pedagogů připravujících budoucí učitele dostanou v příštím akademickém roce pedagogické fakulty navíc 260 miliónů korun, dalších 650 miliónů mohou nejen na mzdy využít z evropských prostředků. Informuje o tom ČTK.
„Je patrné, že pro některé univerzity učitelé učitelů nejsou až tak nejcennější povolání, jak tvrdí,” poznamenala ministryně k nižším výdělkům na pedagogických fakultách.
Pedagogické fakulty ve srovnání s jinými fakultami získávají méně peněz i na vědeckou činnost. V hodnocení výsledků výzkumu jsou podle Valachové pedagogické fakulty znevýhodněny například tím, že nová učebnice není na rozdíl od článku ve vědeckém časopise považována za vědecký výstup.
Celý text naleznete zde
1 komentářů:
Problém je v tom, že financování pedagogického výzkumu je mizerné. Vlastně se žádný pedagogický výzkum nekoná. Jinak by nemohlo být ministerstvo překvapeno z neúspěchu u státních maturit a vědělo by příčiny i metody jak situaci zachránit.
To není vina VŠ ale ministerstva, které by si mělo pedagogický výzkum platit.
Okomentovat