Podnikatelské odvětví soustředěné kolem příprav na zkoušky je v Hongkongu stejně soutěživým prostředím jako školy samotné. A doučovací střediska se snaží získat co největší díl na trhu tím, že ze svých zaměstnanců dělají celebrity. Jména doučujících učitelů a jejich podobizny se tak objevují na městských autobusech, ve stanicích metra i na billboardech. Píše o tom ČTK.
Antonia Cheng (antoniacheng.com) |
Původně středoškolští studenti v Hongkongu skládali dva velké standardizované testy, ale v roce 2009 je úřad pro vzdělání sloučil do jednoho. Tento krok měl podle mínění úředníků snížit úzkost studentů a podpořit "celkový rozvoj osobnosti a celoživotních vzdělávacích schopností".
Tato teoretická představa se však nenaplnila. Celá budoucnost studentů nyní závisí na tomto jediném velkém testu - a v důsledku toho doučovací byznys nabobtnal do nebývalého rozsahu.
Celý text naleznete zde
4 komentářů:
A SCIO je snad něco jiného? Je to firma, jejímž pilířem je doučovací byznys. Celebritou pak je Šteffl, kterému do té krásky na titulní straně sice něco málo chybí, ale květinka klopě by to mohla spravit.
100 000 studentů za 10 let? 10 000 za rok? 30 denně?
To asi nebude doučování našeho typu.
Tomáš Janík: Učitelská profese na cestě do neznáma
Pane Komárku, zveřejníte, prosím, na České škole lépe čitelně tu prezentaci pana Janíka?
http://sites.google.com/a/ceskaskola.cz/wiki/ke-stazeni/MSMT_Janik.pptx
J.Týř
tento byznys je i v moskvě,kde uč plat je 10-12 000 rbl/měs a doučování/přípr. na zkoušky 100-500 usd/hod,takře někteří učitelé již ve škole neučí ale mají max 4 žáky denně-3 dny v týdnu
Okomentovat