V rámci XXII. ročníku Pražského studentského summitu se na podzim 2016 uskuteční série regionálních simulací jednání Rady bezpečnosti OSN. Tyto jednodenní akce jsou určeny pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a žáky odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V každém kraji se simulace zúčastní třicet žáků, kteří si tímto způsobem rozšíří své vědomosti o fungování mezinárodních organizací a o jejich roli v mezinárodním dění.
Během odpolední části budou účastníci rozděleni do dvou skupin po patnácti a proběhnou dvě paralelní simulovaná jednání Rady bezpečnosti OSN. Předmětem jednání bude právě onen mezinárodní konflikt, který byl představen v dopolední části. Účastníci se vžijí do role zástupců reálných světových zemí a budou se snažit dospět k řešení problému.
Akci pořádá Asociace pro mezinárodní otázky.
Podrobnosti a podmínky registrace naleznete zde
3 komentářů:
"Bude rovněž rozebrán jeden současný mezinárodní konflikt, který bude účastníkům srozumitelně vysvětlen tak, aby pochopili jeho základní příčiny a porozuměli úloze klíčových aktérů."
srozumitelně vysvětlen - to jako frontálně nějakou nezpochybnitelnou autoritou?
Stačí pochopení základních příčin k (simulaci) rozhodování? Není rozhodování v kolektivu spíše "o tom" (pardon), že každý z účastníků má svoji vlastní úroveň pochopení příčin (teda kromě Palau, Šalamounových ostrovů a ČR, pokud jde o OSN)?
PS: Tipuju, že se bude simulovat UA a záporáky budou rusáci... Dostane ten, kdo zvedne ruku pro, aspoň certifikát kritického myšlení?
Pane Janečku, to je čirý hejt. Vám to nějak vadí, že se děti učí rozumět politice?
"Vám to nějak vadí, že se děti učí rozumět politice?"
Ne, mně vadí způsob, jakým se děti učí nerozumět politice.
Okomentovat