Českému vzdělávacímu systému nejvíce chybí stabilita, změn ve školství je zbytečně moc, říká Richard Hindls v pořadu Myšlení první ligy bývalého prezidenta společnosti Microsoft Jana Mühlfeita na Rádiu ZET.
Hindels pokračuje:
Richard Hindl (cs.wikipedia.org) |
Vždy když se objeví nějaká nová myšlenka, tak se říká, že se v tom školství musí něco změnit. Já si myslím, že školství je hodně dlouhá trať, že to chce stabilitu, kontinuitu, také konsensus mezi těmi, kdo učí a mezi těmi, kdo školství řídí. To se podle mě opravdu v tom školství nevede.
My jsme často bývali dáváni za vzor v tom základním a středním školství. Nechme teď vysoké školství. Myslím si, že i tam jsme trochu pozice ztratili. Je to dané právě tou určitou nestabilitou.
Tím druhým faktorem jsou peníze. Jestliže dnes učitelka, která má šedesát let a má vysokou školu, 35 let praxe a má průměrný plat 25 tisíc korun, tak něco je špatně.
Celý rozhovor si můžete stáhnout zde
2 komentářů:
Znovu stejná písnička. Ano, je to špatně, je to problém. A znovu uslyšíme z úst politiků něco o prioritách. A znovu budou mluvit o tom, co všechno pro školství udělají. (A po čase co všechno pro školství udělali.) A výsledek? Ten vidíme.
Jestli pan rektor nerektoroval na české podmínky moc dlouho. Běžné je tak jednoho, dva ministry. Víc bych neriskovala...
Okomentovat