Z článku Olgy Nedbálkové v Blesk.cz vybíráme:
Ruším x neruším praktické školy
Praktické školy nejsou...Co řekla: „Nechystá se žádné masové rušení zvláštních škol. Jednak proto, že neexistují od roku 2005. Pojem »praktická škola« je čistě pracovní a nemá v zákoně ukotvení.“ (Novinky, 22. 9. 2015).
...ba ne! Apríl! Jsou!
Co řekla: „Rozšiřují se možnosti i pro vzdělávání žáků s lehkým mentálním postižením... Dále mohou být vzděláváni ve školách určených ze školského zákona, což jsou vlastně dnešní praktické školy." (Novinky, 4. 2. 2016).
4 komentářů:
Praktické školy JSOU. Jsou to střední školy určené žákům se zdravotním postižením, kteří nemají ukončené základní vzděláváni a nemohli být přijati vzhledem k závažnosti svého postižení na střední odborná učiliště ani na odborná učiliště.
Žáci se tam připravují na své praktické uplatnění -získávají kvalifikaci k vykonávání méně náročných profesních činností.
Základní školy praktické také JSOU. Jsou to dřívější zvláštní školy, které byly přejmenovány vyhláškou 73/2005 Sb.
Jsou skoro v každé obci a jsou trvalou součástí našeho vzdělávacího systému, v němž jsou také financovány.
Výklady paní ministryně, že „vlastně neexistují“ jsou nesprávné.
také jsme měli takové sou praktické,pěkné,malá jídelnička,malý internátek,z jedné strany rychlostní komunikace (bus zastávka a malé parkoviště)z druhé lesík,přespolní běhy v přírodě, na zimu se nakoupily běžky,krásné místo,lukrativní,takže odklepnuto,prodáno!a žáci se stali přes prázdniny inkluzivními na soš
Asi by se paní ministryně měla občas poradit se svými poradci. Nemá jich málo a jejich základním posláním je poradit, aby sem do médií neříkala hloupostě a nesmysle.
Ale na druhé straně asi má paní ministryně těch poradců málo. Chtělo by to posílit "think tank"
Té praktické školy je hrozná škoda, žáci se tam mohli v klidu a pohodě něco pořádného naučit.
Okomentovat