Dále ministryně před novináři zopakovala své plány na nejbližší období.
Seznam náměstků ke stažení
Ivo Krýsa
náměstek pro řízení sekce majetkové
Ivo Krýsa dlouhodobě pracuje ve státní správě. Právnické vzdělání získal na Univerzitě Karlově v Praze, doktorský titul v oboru správní právo a právo životního prostředí získal na Masarykově univerzitě v Brně.
Působil na různých právnických pozicích v hygienické službě, kde se zabýval zejména problematikou správního řízení a státní kontroly. Na Ministerstvu zdravotnictví působil jako vedoucí správního oddělení a v rámci své agendy se zabýval i administrací veřejných zakázek na léčivé přípravky. Byl tajemníkem poradního sboru hlavního hygienika pro obor právo. Posledních sedm let je ředitelem Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.
S oblastí školství se seznámil již v rámci své současné práce, která některé aspekty fungování škol
a školských zařízení zahrnuje. Tyto znalosti si dále prohloubil v průběhu svého doktorského studia vlastní přednáškovou a posléze i pedagogickou činností; v současné době je externím spolupracovníkem katedry správní vědy a správního práva Masarykovy univerzity. Je autorem článků a spoluautorem několika publikací věnujících se veřejnoprávním aspektům zdravotnictví a ochrany zdraví a oblasti nakládání s majetkem státu.
Zkušenosti v oblasti majetku státu a veřejných zakázek získal v rámci svého působení na aktuální pracovní pozici jako vedoucí organizační složky státu. V posledních měsících se intenzivně zabývá problematikou státní služby a přípravou jím řízeného úřadu na úspěšnou implementaci zákona
o státní službě.
Petr Pavlík
předseda poradního sboru ministryně školství
Petr Pavlík v současnosti působí na Katedře genderových studií Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze. Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, magisterská studia biochemie a populární kultury na Bowling Green State University (USA) a doktorské studium politické ekonomie médií tamtéž.
Ve svém výzkumu a výuce se zaměřuje především na prosazování rovných příležitostí žen a mužů v ČR. Vedle akademické činnosti se věnuje i aktivitám zaměřeným na prosazování genderové rovnosti a na genderové vzdělávání zaměstnanců státní správy.
Je předsedou ústřední školské komise ČSSD a předsedá Výboru pro institucionální zabezpečení politiky rovných příležitostí Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů.
Václav Velčovský
náměstek pro řízení sekce operačních programů
Václav Velčovský vystudoval Univerzitu Karlovu v Praze, doktorský titul získal z oboru pedagogika.
Působil na Ministerstvu vnitra, kde byl zodpovědný za zastupování České republiky v oblasti veřejné správy a sociálního dialogu v orgánech a institucích EU a OECD. Na Úřadu vlády České republiky působil jako pověřený ředitel Sekce státní služby a následně jako ředitel Odboru koncepce legislativy a rozvoje státu. Předsedal pracovní komisi pro transparentnost státní správy a byl členem Rady vlády pro ESIF na pracovní úrovni.
Zkušenosti ze školství získal jednak svou vlastní pedagogickou a vědecko-výzkumnou praxí, jednak pracoval na manažerských pozicích na vyšší odborné a vysoké škole.
Problematice ESIF se věnuje dlouhodobě. Byl autorem řady projektů, působil jako člen projektových týmů i jako jejich statutární zástupce. Do září 2014 byl zodpovědný za vyjednávání Dohody
o partnerství v oblasti státní služby a za naplňování této ex-ante kondicionality.
Dana Prudíková
náměstkyně pro řízení sekce legislativy a strategie
Dana Prudíková vystudovala práva, politologii a žurnalistiku v Brně. Začínala jako novinářka, již za studií pracovala v deníku MF DNES. Dále se věnovala právu v legislativním odboru Kanceláře Poslanecké sněmovny PČR a od roku 2008 působila jako ředitelka legislativního odboru na Ministerstvu spravedlnosti, kde se podílela na přípravách nového občanského zákoníku a předpisů s ním souvisejících. Dále pracovala jako ředitelka Kabinetu vedoucího Úřadu vlády České republiky
a věnuje se přednášení a osvětě občanského zákoníku.
Zuzana Matušková
náměstkyně pro řízení sekce ekonomické
Zuzana Matušková má dlouholeté zkušenosti ze státní správy i ze školství. Vystudovala Univerzitu Karlovu v Praze, kde získala i doktorský titul.
Na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy působí již více než 15 let. Prošla řídícími funkcemi v sekci správy školství, v sekci ekonomické a v odboru administrace projektů EU z OP RLZ. Byla zástupcem MŠMT ve Finančním výboru evropských škol. Do loňského roku byla konzultantkou MF za oblast vzdělávání k projektům schvalovaným EIB. Je předsedkyní obou expertních skupin, které se vyjadřují a schvalují Individuální projekty národní v OP VK. V posledních osmi letech řídila sekci financování.
Praktické zkušenosti za oblast vzdělávání získává vlastní pedagogickou a lektorskou praxí v oblasti vzdělávání úředníků územních samosprávných celků a v oblasti školského managementu.
Je autorkou článků týkajících se regionálního školství a reformy veřejné správy. Dlouhodobě se věnuje také oblasti evropských strukturálních fondů.
Jaroslav Fidrmuc
náměstek pro řízení sekce vzdělávání
Jaroslav Fidrmuc po absolvování studia oboru učitelství předmětů matematika - fyzika působil jako učitel na základní škole, středním odborném učilišti a gymnáziu. Od roku 1992 byl součástí týmu, který zakládal jedno z prvních církevních gymnázií v ČR – dnešní Cyrilometodějské gymnázium a MŠ v Prostějově. Od roku 1993 působil ve funkci zástupce ředitele a v letech 1997-2014 ve funkci ředitele této školy. Od roku 2010 zastupoval Českou republiku na zasedáních CEEC v Bruselu (Evropská komise pro katolickou výchovu). Ve funkci hlavního manažera realizoval celou řadu vzdělávacích projektů financovaných z prostředků ESF a státního rozpočtu. Od srpna 2014 působí na MŠMT.
Robert Plaga
náměstek po řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu
Robert Plaga vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně, kde rovněž v rámci studijního programu Hospodářská politika a správa získal doktorský titul v oboru Finance. V oblasti vysokých škol působil od roku 2002, a to v pozici garanta a přednášejícího předmětů Veřejné finance, Regionální politika či Inovace a transfer technologií. Zkušenosti z akademického prostředí získal také jako vedoucí Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy nebo jako člen programových komisí, resp. akademického senátu univerzity a fakulty.
V letech 2011-2012 se rovněž podílel na vzniku a institucionalizaci celoškolského pracoviště centra transferu technologií Mendelovy univerzity, v posledních třech letech zde pracoval na pozici ředitele tohoto centra.
Pavel Šulc
náměstek pro řízení sekce podpory sportu, tělovýchovy a mládeže
Pavel Šulc vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.
Pracoval v orgánech samosprávy v oboru kontroly a bezpečnosti. Dále řadu let působil v soukromé sféře na pozici ředitele lidských zdrojů a posléze jako bezpečnostní ředitel ve společnostech zabývajících se bezpečnostními službami.
Poslední rok pracoval jako vrchní ředitel sekce sportu a mládeže.
1 komentářů:
Takže opravdové zkušenosti se školstvím má jen p. Fidrmuc. To jsem tedy zvědavý jak to povedou.
Okomentovat