Stále více rodičů má výhrady k běžným školám a volí pro své děti jiné varianty. Množí se případy zakládání vlastních škol nebo domácího vzdělávání. Mohou být školy, které stojí mimo hlavní proud, pro děti přínosnější? Záznam panelové debaty následující po projekci filmu Přiblížit se ke slonovi 5. března 2015 v rámci festivalu Jeden svět. Debata byla vysílána on-line na webu České televize.
Debatují: Jaroslav Fidrmuc (náměstek pro oblast vzdělávání MŠMT), Jindřich Monček (ředitel základní školy Jedna radost), Ondřej Andrys (náměstek ústředního školního inspektora), Tomáš Ervín Dombrovský (vedoucí oddělení analýz, komunikace a vnějších vztahů LMC). Moderuje: Tomáš Feřtek.
Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se koná letos od 2. do 11. března 2015 v Praze a poté v dalších 33 městech. Záznamy debat z aktuálního i předchozích pěti ročníků najdete zde.
3 komentářů:
To je titulek - "praktické školy zrušit, protože jsou diskriminační, státní školy nechceme, protože se v nich našim dětem nevěnují, jak chceme my."
Není domácí vzdělávání také forma segregace? Nevím, jen se ptám.
No, ja nevim, ale proc se mluvi o "statnich skolach"? Ktere skoly zrizuje stat (krome VS SNB a VAAZ, coz jsou ale vysoke skoly)? Na kterych skolach stat urcuje, co a jak se budou deti ucit?
Co se budou žáci učit, určují rámcové vzdělávací programy, jak se budou učit, to záleží do značné míry na školách.
Okomentovat