Přečtěte si: "Žáků ve strojírenských oborech bychom mohli mít více a všichni by práci našli"

úterý 3. února 2015 ·

Učí se tu obráběči kovů, opraváři zemědělských strojů i strojní mechanici. Absolventi Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Milevsko, jak potvrzuje ředitelka školy Dagmar Švárová, nemají problém najít práci. „Co se týče strojírenských oborů, ať je to strojní mechanik nebo mechanik strojů a zařízení, o ty je mezi zaměstnavateli veliký zájem. Žáků bychom mohli mít více a všichni by práci měli," říká Dagmar Švárová.

Z rozhovoru Kláry Černé s Dagmarou Švárovou v Písecký.Deník.cz vybíráme:

Řada škol láká i na nové studijní obory. Chystáte i vy do budoucna něco nového?
V současné době nic nového nepřipravujeme ani v oblasti studijních, ani tříletých oborů. Novinky chystáme v oblasti dalšího vzdělávání dospělých, aby si mohli rozšířit své vědomosti, přejít z oboru na obor či si doplnit různé kurzy. Nyní uzavíráme projekt a vytvořili jsme osm vzdělávacích programů.

6 komentářů:

Unknown řekl(a)...
3. února 2015 v 20:26  

k čemu učně proboha,práci ve strojírenském oboru najde tak každý desátý!

Milan Keršláger řekl(a)...
3. února 2015 v 23:21  

O šikovného absolventa se vždycky poperou. Lemplové však opravdu zůstávají na ulici (překvapivě), tedy spíše zůstávají u maminky, berou podporu a hrajou doma hry...

krtek řekl(a)...
4. února 2015 v 5:22  

Testér počítačových her a domácí povaleč už jsou out. Potřebujeme obory "táborový řečník", "prodejce čistého vzduchu a vody", pro vývoz do ciziny obor "Vocílka". Do budoucí doby by se mohl ještě hodit obor "zprostředkovatel mírových rozhovorů", "historik dobově podmíněné historie" a "vykladač panovníkových snů". To by bylo, abychom Dány a Finy netrhli!
P. S.: Zavedením čínštiny jako druhého povinného cizího jazyka bychom také nic neztratili a získali civilizační výhodu.

Ladislav2i řekl(a)...
4. února 2015 v 7:02  

Asi je lepší připravovat perspektivní zaměstnance než perspektivní nezaměstnané. Je jen špatně, že nemámě žádnou vizi a nechávámě to být
Je to tak ve všech oborech,nikoliv jen ve školství.

Unknown řekl(a)...
4. února 2015 v 12:39  

takové ty plky jak skvělý,schopný,šikovný si práci najde si můžete víte co,měl jsem 12 obraběčů,dva byli lemplové,ale těch dest bylo opravdu dobrých,dva z nich dá se říct vynikající,ale práci v oboru u mašina má jeden z těch dobrých a to ve firmě nějakého svého vzdáleného příbuzného,těm dvěma výborným jsem osobně pomáhal přes známe shínět práci a bezvýsledně,nakonec jednoho vzali do skladu....

krtek řekl(a)...
4. února 2015 v 17:05  

Ale, laimes28, článek neříká nic jiného než, že podle SOU Milevsko, v tomto regionu sehnat práci není problém. Tak buďte také adresný a řekněte: "Ale v regionu ... to problém je." Jiná věc by byla, kdybyste působil ve stejném regionu. Pak by asi někdo realitu vnímal pokrouceně.

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.