Součástí programu byly panelové diskuse, přednášky českých i zahraničních odborníků, workshopy a také výstava Mody demokracie, která bude v DOX paralelně probíhat. Diskusní setkání se konalo pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Během dopoledního bloku vystoupil vrchní ředitel sekce koordinace politik a mezinárodních vztahů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Jindřich Fryč, ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek, šéf britské nadace Citizenship Foundation Andy Thornton a představitelé škol a obcí, kde studentské projekty programu Active Citizens probíhaly. Studenti také představili své komunitní projekty formou tržiště.
Na záznam z dopoledního bloku setkání se můžete podívat na Youtube:
Během odpoledního bloku proběhly paralelní workshopy věnující se tématům:
- Jak rozvíjet aktivní občanství nejen na školách? (představení metodiky programu Active Citizens, Petra Skalická a Veronika Endrštová, Člověk v tísni program Varianty)
- Koncept komunitní školy
(Chris Jones, International Centre of Excellence for Community Schools, Velká Británie a Jane Quinn, Children´s Aid Society, USA) - Společné hledání vize lepší spolupráce aktérů občanského vzdělávání
(Ondřej Horák a Tereza Vávrová, Centrum občanského vzdělávání) - Komunitně vedený místní rozvoj – příležitost pro projektové vzdělávání dospělých
(Mgr. Vojtěch Černý, Agora CE) - 4/5 středoškoláků si myslí, že nemůžou v životě nic ovlivnit. Co s tím?
(Silvie Pýchová a Zdeněk Slejška, EDUIn) - Bourání stereotypů demokracie (vzdělávací program k výstavě Mody demokracie)
(Jiří Raiterman a Lucie Laitlová, DOX
Během prosince zveřejníme další výstupy ze setkání.
0 komentářů:
Okomentovat