Náměstek ministra školství pro vzdělávání Jaroslav Fidrmuc informoval účastníky jednání o tom, že materiál, který byl před jednáním rozeslán, je změněn. Reforma podle něj musí mít „nulovou“ variantu – to jinými slovy znamená, že reforma nebude mít žádný dopad do rozpočtu.
Jak řekl náměstek Fidrmuc, stále platí, že nový systém reformy regionálního školství by měl vstoupit v platnost 1. ledna 2017. Stejné zůstávají i cíle reformy:
- trvalý růst kvality vzdělávání i poskytovaných školských služeb v regionálním školství
- dlouhodobější stabilita a předvídatelnost financování pro jednotlivé školy
- srovnatelná úroveň odměňování zaměstnanců regionálního školství v celé ČR
- plné oddělení financování primárního a sekundárního vzdělávání
- možnost pružné reakce financování sekundárního vzdělávání na reálné potřeby trhu práce
Místopředsedkyně školských odborů M. Seidlová na jednání předala stanovisko odborového svazu k návrhu reformy financování regionálního školství. „Nulová varianta je pro nás nepřijatelná. Nelze připustit negativní dopady pouhého přerozdělení současných zdrojů na jednotlivé školy a školská zařízení,“ soudí M. Seidlová.
Ve druhé polovině října by se měl uskutečnit další kulatý stůl k reformě financování regionálního školství, na němž by měl být předložen nový záměr.
Účastníci jednání se shodli na požadavku, aby do návrhu reformy byl zapracován modelový výpočet s konkrétními dopady na jednotlivé typy škol.
Zdroj: ŠkolskéOdbory.cz
0 komentářů:
Okomentovat