Program: | |
10:00 - 10:30 | Vítání, seznamovačky, ladění. |
10:30 - 13:30 | Chromebooky - mají smysl ve škole? Představení chromebooků, výhody, nevýhody, modely, správa, využití ve škole. Google Apps ve škole Zkušenosti s čtyřletým používáním GApps na Gymnáziu Nový Jičín z pohledu učitele, vedení školy i žáků. Google a zeměpis - jak využít tablet ve výuce zeměpisu? Google Earth trochu jinak! Aplikace pro výuku - umíme si navrhnout vlastní! Pokusíme se společně vymyslet koncepty aplikací, které by se nám hodily pro výuku v našich předmětech i pro práci ve škole. Nejsme na to sami! Máme kamarády v Google Developer Groups! |
13:30 - 14:00 | oběd |
14:00 - 17:00 | Jak na školní výlety do kraje za “sklem” Tušíme, že potenciál Google Glass pro výuku je značný. Vyzkoušíme “zázračné brýle” a vymyslíme, co by se s nimi dalo ve škole podnikat. |
POZOR! Registrace nutná! ZDE!
GEG ČR (Google EDU Group) je neformální společenství pro podporu využívání Google technologií ve vzdělávání. GEG ČR tvoří skupiny, které vyvíjejí vlastní aktivity a pořádají akce.
www.gegcr.cz
GEG ČR (Google EDU Group) je neformální společenství pro podporu využívání Google technologií ve vzdělávání. GEG ČR tvoří skupiny, které vyvíjejí vlastní aktivity a pořádají akce.
www.gegcr.cz
10 komentářů:
Pak si dáme gúglpapání a popijeme gůglpitíčko. Vše nezištně zacvaká gůgl, protože přeci chce děm deckám gůglpomoct, no ne?
A proč vám to tak hrozně vadí? víte, co je problém českých škol? Že ve chvíli, kdy cítí jen lehký závan komerční sféry, naskáčou jim pupínky a mohou se zbláznit z toho, že někdo chce na školách vydělat. Ale to, že se z OP VK financují amatérské produkty dělané na koleně v diskutabilní kvalitě, to nikomu evidentně nevadí. A zrovna produkty Google nejspíš špatné nebudou, když mají takový úspěch v podstatě na celé zeměkouli...Tak co byste chtěli? No name technologie, které budou špičkové, nebudou nic stát a producenti je školám dají tajně, aby nikdo nevěděl, kdo je vyrobil??
technologie, které budou špičkové, nebudou nic stát
Asi tak nějak. Pro školy.
Když už nám gigantí neplatí za to, že jim školíme budoucí zákazníky, mohly by nám předmět svoji obživy poskytnout k užívání jako dárek 'zdarma'.
Ale pořád lepší, než kdyby se do toho vložila státní správa. Ta by to pořídila nejméně za trojnásobek součtu nákladů všech škol.
Pane Nico Pytlíku, já myslím, že v případě Google nemusíte zákazníky školit - najdou (a už našli) si jejich produkty i bez přispění našich skvělých učitelů..a to nemyslím nijak ironicky. Firmy typu Google OPRAVDU nejsou závislé na tom, jestli jim české školství vychová zákazníka..jsme ve školách se vzděláváním k těm úplně novým technologiím pozadu..sakra už si to konečně přiznejte (přiznejme)..
sakra už si to konečně přiznejte
Nu dobrá. Tak já si to tedy už konečně přiznávám.
Zdá se, že dnes ti světoví gigantí pojímají své proškolní aktivity už jen jako charitu. Snad že je hryže svědomí, či co...
:o)) ale jasně, že je nehryže svědomí..chtějí vydělat a připravit si uživatele..zas tak naivní nejsem..ale někdy mi prostě ten odmítavý postoj vůči jakékoliv soukromé iniciativě směřované do škol přijde škodlivý..
Jeden by mohl říct, že jakákoliv soukromá iniciativa směrovaná na umístění produktů do škol JE apriori špatná, ať je to scio či cermat testování, jídlo, IT produkty, či učiteli a žáky časem neověřené hurá učebnice a to z jednoho prostého důvodu. Je jím nutnost soukromého sektoru optimalizovat náklady i za cenu různých neetických kompromisů za účelem vytváření co největších zisků.
Proto se někteří domnívají, že cokoli, co jde do škol by mělo být vytvořeno odborníky v neziskovém, státem dotovaném sektoru.
co jde do škol by mělo být vytvořeno odborníky v neziskovém, státem dotovaném sektoru
Jenom to NE!
Bylo by to několikanásobně dražší a nefungovalo by to.
Okomentovat