Přijímací zkoušky Scio zahrnovaly v roce 2013 v 1. a 2. termínu 373 středních škol, 36706 uchazečů a 51415 podaných přihlášek. To je oproti roku 2012 nárůst o polovinu.
Souhrn základních faktů:
- Šest krajů (Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Pardubický, Zlínský, Moravskoslezský) využilo testy Scio pro realizaci jednotných přijímacích zkoušek. V dalších čtyřech krajích (Středočeský, Královéhradecký, Jihomoravský, Olomoucký) prošla přijímacími zkouškami Scio více než polovina uchazečů o víceletá gymnázia.
- Rozložení přihlášek do oborů bylo v krajích značně rozdílné. V krajích s jednotnými přijímacími zkouškami převažují u západněji umístěných krajů zájemci o obory společenskovědní a služeb, zatímco východněji převládají zájemci o gymnázia, ve Zlínském kraji i o technické obory.
- Na čtyřletá gymnázia podaly dívky dvakrát víc přihlášek než chlapci.
- Jen desetina uchazečů kombinovala přihlášky na gymnázium s přihláškou na jiný maturitní obor.
- Z hlediska skupin oborů vykázali nejhorší výsledky v testech uchazeči o zdravotnické obory.
- Dívky byly v češtině celkově úspěšnější než chlapci a naopak horší v matematice. Ovšem dívky hlásící se na technické obory se v matematice chlapcům v průměru vyrovnaly.
1 komentářů:
Nějak se nám ale zapomněli v tomto pajánu zmínit, jak "kvalitní" práci odvedli - během dopoledne volali 3x kvůli chybám v matematickém testu a dodatečně zneplatnili ještě jednu odpověď - inu, jsou to v SCIO odborníci na slovo vzatí!!!
Okomentovat